• Wpisów: 95
  • Średnio co: 12 dni
  • Ostatni wpis: 3 lata temu, 22:30
  • Licznik odwiedzin: 11 601 / 1232 dni
 
kropkanadokiem
 
Myślę, że każdy człowiek ma większy lub mniejszy wpływ na innych ludzi. Na Ciebie też.

Ale uważam, że największy wpływ mają osoby z Twojego najbliższego otoczenia. I nie mówię tutaj tylko o bliskich- rodzicach, partnerze/partnerce, przyjaciołach. Mówię tu również o ludziach, z którymi możesz nie mieć głębszych relacji, czy więzi, ale których codziennie spotykasz na co dzień. Są to na przykład ludzie z Twojej pracy lub ze szkoły.
Czyli szybko mówiąc- ludzie, z którymi spędzasz najwięcej czasu, najczęściej ich widzisz.

I jest czasami tak, że jest w Twoim życiu osoba, która jest ci bliska, spędzacie razem czas, ale jednak pomimo tego że na pozór jest cudownie, ta osoba czasami sprawia, że:

-czujesz, że jesteś gorszy,
-często przez nią płaczesz,
-nie możesz tak naprawdę być sobą, bo boisz się jej reakcji,
-czujesz się zle bo ta osoba krzyczy na Ciebie, albo ubliża Ci

Każda z tych rzeczy jest tak samo zła. Im więcej punktów, które napisałam się u Ciebie zgadza... tym gorzej.

Ale nawet jeden z tych punktów wystarcza, żeby nazwać Twoją relację z tą osobą TOKSYCZNĄ. Jeżeli chociaż jeden z przykładów regularnie się powtarza, to myślę, że sam zdajesz sobie z tego sprawę, że ten k o n t a k t powinien się skończyć.

Dla niektórych jest to bardzo trudne. Szczególnie jeżeli wiele Cię z tą osobą wiąże , i myślisz, że życie bez niej będzie zupełnie inne, nieznane, a Ty nie wytrzymasz, będziesz samotny i umrzesz z rozpaczy.

Ale cała sztuka polega na tym, żeby właśnie u m i e ć  o d e j ś ć ... Żeby postawić swoje dobro nad innych. Żeby nie niszczyć się psychicznie, fizycznie. Żeby zatrzymać ten potok negatywnych uczuć i wydarzeń wywoływanych przez tą osobę.

Po co się niszczyć ? Po co spotykać się z ludzmi, którzy wysysają z Ciebie energię do życia? Przez których czujemy się jak bezwartościowe gówno? Po co??
To nie ma sensu.

Spędzanie z tą osobą kolejnych lat, nie pomaga. Ta relacja Cię wsysa, wciąga. Pózniej jeszcze bardziej będzie Ci trudniej odejść.

Mówię tu nie tylko o toksycznym związku, toksycznych przyjazniach, czy relacjach z rodzicami, którzy Cię ograniczają i niszczą wiarę w Twoje możliwości. Mówię tu także o Twojej szkole, pracy, uczelni. Ludzi WŚRÓD których czujesz się zle.

Jeżeli nie potrafisz odejść-ogranicz kontakty do niezbędnego minimum, na które w tym momencie Cię stać.
Nie pozwól się zniszczyć osobie (lub osobom), która na Ciebie nie zasługuje.
e284ecbd-8368-49a7-a617-a430e6f56d82.jpg

Nie możesz dodać komentarza.